Ekimi Sonrası

Saç ekim ameliyatı sonrası size antibiotik, ağrı kesici ve özel saç şampuanı vereceğim.

Saç ekimi sonrası 4’cü günde saçınızı yıkayabilirsiniz. (ilk yıkama hastanemizde saç ekibi tarafından yapılacaktır). Özel şampuanla yaklaşık 15 gün süreyle günde bir yada iki defa saçınızı yıkamalı ve ekim alanına normal masaj hareketlerini yapmamaya özen göstermelisiniz. Önerilen şampuan saç ekimi yapılmayan alanda köpürtülür ve saç ekimi yapılan bölge yumuşak hareketlerle köpüklenir. Yıkama sona erince saç durulanır. 15 gün sonunda, yani kabuklar yokolduğunda saçlarınızı kendi şampuanınızla yıkıyabilirsiniz. 3 hafta sonra ekilen alandaki saçlar dökülebilir, endişe etmeyiniz. 12 hafta sonra saçlar tekrar uzayacaktır.

  • Dr. İrfan Aydın Kimdir?

    1995-USMLA STEP 1-2. (United States Medical Lisance Examination) Amerka Tıp Bilimleri Sınavı veya Amerika tıp yeterlilik sınavı

    Nisan 2013 Brüksel-Belçika EBOPRASS( European Board of Plastic and Aesthetic Surgery) yazılı sınavı ve kasım 2013 Selanik-Yunanistan sözlü sınavı sonrası Avrupa Birliği Plastik Cerrahi Akademi Üyeliğine kabulü

Saç ekimi nedir?

Kalıcı saçların yoğun oldukları bölgeden alınarak seyrek saçlı bölgeye transferine saç ekimi denir. Saç ekimi sonrası saçlar önce dökülürler ve tekrar çıktıklarında hastanın artık dökülmeyen ve düzenli büyüyen doğal saçları vardır.

Saç ekimi nasıl gerçekleştirilir?

Saç ekimini hastanede, ameliyathane şartlarında, lokal anestezi altında ve sedasyon desteğinde yapılır. Binlerce saç kökünün alınıp, saç ekiminin tamamlanması 2-7 saat gibi bir süre alır.

FUE nedir?

Follicilar Unit Extraction modern saç ekim yöntemidir. FUE saç ekiminde transfer edilecek saç kökleri (foliküler ünit) kalıcı saçların yoğun oldukları ense bölgesinden mikromotor yardımı ile 3x mikroskopik büyütme altında alınır (extraction). Dikiş atılmaz ve dikiş izi oluşmaz.