Anestezi Tipi

Saç ekimi lokal anestezi altında yapılır ve hastanın ağrı şikayeti olmaz. Saç ekimi süresinin 2-7 saat sürebileceği düşünüldüğünde : saç ekiminin lokal anestezi ile yapılması mantıklıdır. Genel anestezi ile ameliyat normalde lokal anestezi ile yapılan ameliyatlardan daha güvenli olsada 7 saat süren genel anestezi sağlık riski taşır.Lidokain, bupivakain ve adrenalinin uygun kombinasyonu yeterlidir. Saç ekimi ameliyatının özellikle başlangıcında sedasyon eklenmesi konforunuzu arttıracaktır. İlk infiltrasyon sonrası 15 dk uyuşma için yeterlidir ve ek doz yapılmadan 4 saat ağrı duymazsınız. Ancak ikinci doz ağrı kesici uygulamalarında biribirini tetikleyen ilaçlar kalp durmalarına yol açabileceği için saç ekiminin ameliyathanede , uzman hekimlerce ve monitarizasyon altında yapılması uygundur.

  • Dr. İrfan Aydın Kimdir?

    1995-USMLA STEP 1-2. (United States Medical Lisance Examination) Amerka Tıp Bilimleri Sınavı veya Amerika tıp yeterlilik sınavı

    Nisan 2013 Brüksel-Belçika EBOPRASS( European Board of Plastic and Aesthetic Surgery) yazılı sınavı ve kasım 2013 Selanik-Yunanistan sözlü sınavı sonrası Avrupa Birliği Plastik Cerrahi Akademi Üyeliğine kabulü

Saç ekimi nedir?

Kalıcı saçların yoğun oldukları bölgeden alınarak seyrek saçlı bölgeye transferine saç ekimi denir. Saç ekimi sonrası saçlar önce dökülürler ve tekrar çıktıklarında hastanın artık dökülmeyen ve düzenli büyüyen doğal saçları vardır.

Saç ekimi nasıl gerçekleştirilir?

Saç ekimini hastanede, ameliyathane şartlarında, lokal anestezi altında ve sedasyon desteğinde yapılır. Binlerce saç kökünün alınıp, saç ekiminin tamamlanması 2-7 saat gibi bir süre alır.

FUE nedir?

Follicilar Unit Extraction modern saç ekim yöntemidir. FUE saç ekiminde transfer edilecek saç kökleri (foliküler ünit) kalıcı saçların yoğun oldukları ense bölgesinden mikromotor yardımı ile 3x mikroskopik büyütme altında alınır (extraction). Dikiş atılmaz ve dikiş izi oluşmaz.