Saç Ekimine Hazırlık

Saç ekimi öncesi ilaç tedavisi faydalıdır ancak topikal minoksidil kullanılıyorsa buna saç ekiminden 3 gün önce son verilmelidir.Operasyondan 2 hafta öncesinde ASPİRİN ve diğer antienflamatuar ilaçları kullanmayınız.Ancak diğer sağlık sorunları için aldığınız ilaçlara devam edilmelidir. Daha önce geçirmiş olduğunuz hastalıkları ve varsa devam eden tedavileri doktorunuza bildiriniz. B ve E vitamini kullanıyorsanız bir hafta önce bırakınız.Operasyon öncesi saçınızı yıkayınız ve herhangi bir jöle ve sprey kullanmayınız.Operasyona gelirken giyip çıkarma esnasında başınıza sürtünmeyecek ve rahat giyip çıkarabileceğiniz tipte tercihen önden düğmeli bir kıyafetle geliniz.

  • Dr. İrfan Aydın Kimdir?

    1995-USMLA STEP 1-2. (United States Medical Lisance Examination) Amerka Tıp Bilimleri Sınavı veya Amerika tıp yeterlilik sınavı

    Nisan 2013 Brüksel-Belçika EBOPRASS( European Board of Plastic and Aesthetic Surgery) yazılı sınavı ve kasım 2013 Selanik-Yunanistan sözlü sınavı sonrası Avrupa Birliği Plastik Cerrahi Akademi Üyeliğine kabulü

Saç ekimi nedir?

Kalıcı saçların yoğun oldukları bölgeden alınarak seyrek saçlı bölgeye transferine saç ekimi denir. Saç ekimi sonrası saçlar önce dökülürler ve tekrar çıktıklarında hastanın artık dökülmeyen ve düzenli büyüyen doğal saçları vardır.

Saç ekimi nasıl gerçekleştirilir?

Saç ekimini hastanede, ameliyathane şartlarında, lokal anestezi altında ve sedasyon desteğinde yapılır. Binlerce saç kökünün alınıp, saç ekiminin tamamlanması 2-7 saat gibi bir süre alır.

FUE nedir?

Follicilar Unit Extraction modern saç ekim yöntemidir. FUE saç ekiminde transfer edilecek saç kökleri (foliküler ünit) kalıcı saçların yoğun oldukları ense bölgesinden mikromotor yardımı ile 3x mikroskopik büyütme altında alınır (extraction). Dikiş atılmaz ve dikiş izi oluşmaz.